Archiv 2007/2

 

Lenka

Tak to je skvelá zpráva! Posílám povzbuzení Kiwovi do jeho práce a dekuji!

Odpovídáte X

23. 11. 2007 (08:00) O

Jaroslav Holeček

https://astrolexikon.ic.cz

KIW přislíbil, že bude v překládání vládců domů pokračovat. Tak se můžeme těšit.

 

 

Andrea

Dobry den, aj mna by velmi potesilo pokracovanie vladcov domov..Dakujem

Odpovídáte X

18. 11. 2007 (11:38) O

Lenka

Aha! Tak doufejme ze to vyjde!

Odpovídáte X

17. 11. 2007 (22:40) O

Jaroslav Holeček

https://astrolexikon.ic.cz

Rád bych zveřejnil pokračování vládců domů, ale KIW, který texty postupně překládal, se odmlčel a již dlouho se neozval. Třeba i tento Váš zájem ho podnítí k tomu, že nám opět další část přeloží.

Odpovídáte X

16. 11. 2007 (20:18) O

Lenka

Dobrý vecer! Budete pokracovat v uverejnování vládcu domu v domech? Ráda bych si doplnila chybející. Preji vse dobré a gratuluji k hezkému a zajímavému webu.

Odpovídáte X

12. 11. 2007 (11:44) O

Jaroslav Holeček

Ještě odkaz na Astrology Pacific, kde se píše o Bílé luně a jejím výpočtu v programech :

https://astrolot.cz/apraxe1/astrop26bilaluna.html

Odpovídáte X

12. 11. 2007 (10:37) O

Jaroslav Holeček

https://astrolexikon.ic.cz

Bílá luna není moje specialita, ale v programu ZET8 Pro, který používám, je Selene obsažena (Astrologické informace - Katalog virtuálních objektů - Selene). Ale nezkoumal jsem to podrobněji. Chcete-li si to prověřit, tak na dnešní den program uvádí polohu 17 Kozoroha 2.

Napíšete-li nám zde nějaké své zkušenosti s aplikací Bílé luny - Sélene, jistě to bude nejenom mne zajímat.

Odpovídáte X

11. 11. 2007 (23:14) O

Monika

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, který ast.program pracuje s bílou lunou - selené

Odpovídáte X

 

 

Eva

Dekuji, zkusim to.

Odpovídáte X

11. 10. 2007 (22:44) O

Jaroslav Holeček

Vypadá to, že na Vaši otázku Vám tady nikdo neodpoví, já to nevím a nikdo jiný se neozval. Zkuste prosím svoji otázku položit na jiném astrologickém fóru, snad budete mít více štěstí.

Odpovídáte X

5. 10. 2007 (19:34) O

Eva

Dobry den, mohl by mi prosim nekdo poradil jak pracovat s Co-Asc (Kochuv system), program ZET8 mi ho dokaze spocitat, bohuzel toho ale neumim vyuzit.. Dekuji mnohokrat

Odpovídáte X

26. 9. 2007 (07:59) O

Petr B

Nu dělení domů na jang a jin není žádnou novinkou.Staří ho nazývali chór s délkou 15°,šlo v přblížení o časovou jednotku.To dělení na dvě části bylo ve smyslu

Slunce -jang-růst,vnější

Luna -jin-ubývání,vnitřní

První chór znaku byla jang,druhá jin,od toho potom lze odvodit i další závěry z hlediska mužských a ženských znaků,kde se pořadí obrací.Výsledkem je potom "trojúhelníková"sinusoida.Střed znaku,tedy vrch trojúhelníku je bodem rovnováhy (nebo pro někoho zlomu),ke kterému spěje každý opravdový mystik.Při četbě prací lidí,kteří dosáhli určitého stupně vývoje je nutné číst to co je za slovy.Je velmi obtížné vyjádřit slovy vnitřní stav,v podstatě je to vždy jenom náznak přiblížení,který není nikdy pravdivý.Proto může to slovo síla znamenat úpně něco jiného ,proto jsem psal,že jde o podmět k zamyšlení.Co se týče těch systému domů,jejich konstrukce vždy vychází z určitého předpokladu,který se snaží převédst bezčasovou informaci do času.Cest je mnoho,proto humanističtí astrologové používají zejména Campana,predikční škola Šestopalova Kocha atd.Každý z těch systému má své symbolické místo na časové ose.

Odpovídáte X

26. 9. 2007 (07:11) O

Jaroslav Holeček

https://www.astrolexikon.ic.cz

Tak to jsem rád Martine, že se Vám takto spočítané domy osvědčily. Mám s tím také dobré zkušenosti.

Odpovídáte X

25. 9. 2007 (14:03) O

Zdeněk J.

Petře B., k Tvému příspěvku.

Píšeš, že je funkční a správný každý systém domů, který funguje.

Já to vidím tak, že když něčemu dám svou energii a přizpůsobím to svým vnitřním požadavkům, tak to skutečně nějak fungovat bude. Ale nemám jistotu, jaké jsou výsledky toho mého ztotožnění, pokud neudělám několik rozborů a detailně je s klientem neproberu. Abych měl jakouž takouž jistotu, měl bych použít více systémů domů? Proč? Jestliže Minařík naznačil, že v tom středu domu je jeho vrchol - nechtěl tím třeba říci ( a teď cituji z příspěvku Martina M.) ,,pokud domy nesedí, přepište je“?!

Kdyby existoval skutečně jednoznačně dobrý systém, pak by nemuseli astrologové minulosti konstruovat další a další systémy, aby jim co nejvíce „vyhovovaly“. S tím souvisí i Tvoje další poznámka, že každý systém popisuje jinou oblast života. To mi nesedí. Několikrát jsem byl svědkem na diskusních forech, že na aktuální událost používali astrologové různé systémy domů, až někdo mohl konečně říci – teď mi tady něco vychází. Takhle si tedy myslím, že by to nemělo být, proto se snažíme prozkoumávat domy podle KM, který měl z hlediska mystiky do astrologické situace pomocí vhledů nejblíže.

A ještě dotaz :

Píšeš, že rovnováha je (může být) ve středu domu. Já zatím zastávám názor, že střed je vrchol něčeho, tedy v tomto případě domu. Tak to píše i K.M. Pokud bys rozložil jeden dům na jin a jang, jak píšeš - jak to uděláš, když uvažuješ střed domu jako rovnovážný stav? Například vzestupná část domu je jang a sestupná jin? Pak počátky domů jsou vrcholy? Dá se to vyjádřit sinusově nebo jinak?

Odpovídáte X

25. 9. 2007 (12:25) O

MARTIN M.

K tem systemum domu podle KM a vubec ke KM jako takovemu.

Kdysi jsem cetl neco o BUDDHOVI - GAUTAMOVI a pry tam probehlo

neco v tom smyslu jako ze pri polemikach Buddhy s ucenymi brahmany

te doby tak uplne "nesedelo" to co rikal buddha s puvodnim učením te doby. Učení kneží oponovali Buddhovy s tím, že to co oni tvrdí je podloženo texty v naboženskych knihách. Na to pry Buddha odpověděl: Přepište je tedy!

Tolik muj vlastni vnitřní nahled na system domu podle KM.

Navic je na tom fajn že takto upravene domy a planety tím připadně posunuté "sedí" BEZPOCHYBY lepe...

Odpovídáte X

 

 

Petr B

Pro zamyšlení ,co na to pohlédnout trochu z jiné strany.Nejen každý znak ,ale i dům si můžeme představit rozdělený symetricky na Jinovou a Jangovou složku.Kde je řešení cesty uskutečnění?Tam kde je rovnováha,tedy ve středu.Nejde o sílu,ale o vyrovnání.KM si vytvořil vlastní astrologii,vlastní hodnocení symbolických vazeb,z tohoto úhlu pohledu může být střed domů brán jako ten nejdůležitější .K tomu je ovšem zapotřebí právě vytvořit si svůj vnitřní náhled na vazby mezi prvky horoskopu.Nic to nemění na tom,že každý používaný systém domů,který pracuje je správný.Každý může popisovat jinou oblast života,proto úvaha o nesprávně sestavených systémech domů je šlápnutím vedle.

Odpovídáte X

24. 9. 2007 (19:29) O

admin

Rád bych to -s konečnou platností- řešil, ale nemám stále jistotu. Zkusil jsem jít po stopě Gauquelinových statistik, ale jsem nejistý, jestli všemu dobře rozumím. Máš-li nějaké podložitelné postřehy, uvítám to.

Odpovídáte X

20. 9. 2007 (21:05) O

Zdeněk J.

Jardo, měl bych ještě něco k úvaze.

Všechny systémy domů mají kříž v POČÁTCÍCH základních domů. Dále víme, že do zodiaku proudí nejsilněji energie právě přes základní kříž, a že sinusovkou se dá vyjádřit pohyb v časoprostoru (zpravidla čas uvádíme na ose „x“). Minařík říká, že nejsilnější je ale energie vždy ve středu domu. To má svou logiku. V žádném počátku přece nemůže být energie nejsilnější! To znamená, že v i základním kříži MUSÍ tato energie proudit středem! Jestliže systémy domů mají nejsilnější působení energie v počátku, pak to nemá logiku, a podle toho se zdá, že všechny systémy domů nejsou správně sestaveny.

To je docela sranda – ten Minařík na to prostě kápnul. Začínám tomu fandit víc a víc.

Ahoj - pokračování jindy.

Ještě mě napadlo, jestli je správné (či možné) vyjádřit průběh energie v domech právě pomocí sinusovky. Každý dům má počátek, střed (sférický) a konec – ještě jak je to s případnou polaritou domů…

Odpovídáte X

20. 9. 2007 (20:35) O

Zdeněk J.

Jaroslave ahoj !

Až dáš dohromady ten PC, měl bych dotaz. Při použití domů podle K.M. s jejich středy - budeš s nějakou konečnou platností řešit fakt, že část domu na ose AC-DC leží nad horizontem a část pod ním?

Odpovídáte X

20. 9. 2007 (18:57) O

Jaroslav Holeček

Dobře pošlete mi data na email a já Vám zašlu výsledky. Mějte jen trochu strpení, právě obnovuji počítač...

Odpovídáte X

20. 9. 2007 (14:12) O

MARTIN M.

Pane Holecku,

mam na Vas prosbu, kdyz Vam poslu presna data na 2 horoskopy,poslete mi rozmezi domu podle K.Minarika?

Nemam si to na kterem programu kde udelat...

Ale jestli to nejde, nevadi, budu zit dal v nevedomosti:-)

diky

Odpovídáte X

5. 9. 2007 (08:51) O

Jaroslav Holeček

Z mailové diskuze o hrotech domů podle K.Minaříka:

31.8.2007

Ahoj Jardo.

Měl bych dotaz ohledně domů podle K.M. Dej mi odkaz, kde to na svém webu máš, nemůžu to nějak dohledat. Pořád mi ale není jasný, jak to bude se základním křížem, který je u všech systémů stejný. Tam by taky platilo, že je to pouze střed působnosti? To se mi nezdá, základní kříž by měl být u všech systémů stejný - pokud astrologie (astrologové) nelže.

Příklad :

Mám domy podle „současného“ Regiomontána. Základní kříž platí. Vnitřní domy mají tedy počátky vždy v polovině vzdálenosti mezi „současnými“ počátky?

Chtěl bych to vyzkoušet na svém horoskopu, případně to dále používat.

Díky Zdeněk

Ahoj Zdenku!

Najdeš na Astrolexikonu ve SLOVNÍKU - Domy, potom - Domy systémy a - Domy dle K.Minaříka. Celý odkaz je https://www.astrolexikon.ic.cz/TEMATA/domy/systemy/km.htm

V postavení všech hrotů domů (tedy ani rohových) se nic v tomto systému nemění. Liší se jenom rozsah působnosti domu - tedy dům je tvořen na obě strany od hrotu. Hrot domu je středem - vrcholem jeho působnosti (to se nějak neliší od běžného pojetí), ale dům nezačíná tímto bodem, ale jenom tam vrcholí - klasická sinusovka působení, kde je vrchol působení vyjádřený právě tímto hrotem domu. Ono to totiž většina astrologů používá, jenom si to nechce připustit - ale říkají tomu orbis působení hrotu domu (např. Asc, MC atd.). Květoslav jenom toto aplikuje na všechny hroty - nejen rohových domů - a rozsah tohoto pseudoorbisu matematicky určuje.

Zdravím Jarda

Ahoj,

K tomu Tvému osvětlení.

Nejsem si jist, jestli jsem tomu správně porozuměl. Píšeš …

V postavení všech hrotů domů (tedy ani rohových) se nic v tomto systému nemění. Liší se jenom rozsah působnosti domu - tedy dům je tvořen na obě strany od hrotu. Hrot domu je středem - vrcholem jeho působnosti (to se nějak neliší od běžného pojetí),ale dům nezačíná tímto bodem, ale jenom tam vrcholí - klasická sinusovka působení, kde je vrchol působení vyjádřený právě tímto hrotem domu.

No, a o to mi jde.

Nejdříve píšeš, že se v postavení domů nic nemění …. A pak napíšeš, že hrot domu je středem působnosti. Pak se naskýtá otázka, kde je tedy opravdový POČÁTEK domu, když už ten střed máme, známe, uznáváme?!

Zdeněk

Ahoj,

pozor na slovíčka!

Nepíšu, že se nic nemění v postavení domů,

ale v postavení hrotů domů!!!!

Ten nově počítaný začátek, resp. konec domu tedy jenom určí rozsah působnosti.

Jarda

Dobrý - ale kde teď najdu skutečné počátky domů? Vrcholy znám ... ZJ

Odpověď: Tady píše Turnovský o výpočtu v Johannesovi - vlákno: Výpočet hrotů domů uprostřed domů.

https://www.astrologie.cz/cgi-bin/forum.pl?akce=next&id=3862

Nezkoušel jsem, tento program nemám, ale Ty ano.

Jarda

Ahoj,

jsem rád, že se tím zabýváš, nemám o tom prakticky s kým popovídat. Každý je přesvědčený, že je vše jasné a problém je jenom správný systém domů.

Já už to používám léta a nedovedu si představit, že bych planetu před hrotem uvažoval do domu před hrotem.

Příklad v mém radixu: Uran v sedmém domě - mám velmi stabilní vztah a jeho posun do domu osmého přesouvá jeho projev spíše do okultismu, astrologie apod. (má ještě trigon s Merkurem). A mohl bych pokračovat.

Zdraví Jarda

Jardo,

trošku nerozumím tomuto napsanému ( … Já už to používám léta a nedovedu si představit, že bych planetu před hrotem uvažoval do domu před hrotem ), ale snad smysl jsem pochopil z toho příkladu.

Ještě dotaz - děláš při výkladu rozdíl mezi první a druhou polovinou domu? Dejme tomu jako třeba u aspektů, kdy je první část aspektu DOBĚŽNÁ a ta druhá ROZBĚŽNÁ .. ?! Pokud ne – tak se ptám, proč K.M. hledá v domě ten střed? Je pravděpodobné, že tam je ta síla domu největší. Pak by se to opravdu dalo graficky nakreslit sinusovkou, kdy 1.dům je „kladný“ a sinusovka bude v horní polovině grafu a ten střed bude nejvýše - 2.dům je „záporný“ a tak sinusovka půjde POD osu a její vrchol bude nejvíce pod osou- 3.dům bude opět „kladný“ a půjde nad osou - atd.

Pokud ten rozdíl děláš, tak v čem vidíš tu rozdílnost?! Že by to bylo stejné jako u aspektů?

Ještě jeden dotaz :

Rozdělím rovník od východu po 30° a „přenesu“ to na ekliptiku. Proč K.M. zrovna tam uvažuje tu největší sílu ( tedy střed)? Co ta síla má představovat? Osobně si myslím, že už musíme mít hlubší vhled, ale já ho nemám … a nic mě nenapadá (kromě rýmy) ….

Zdeněk

Odpověď: Ano výpočty z Johannese na můj radix odpovídají těm, které mám. Ty pocházejí z jednoho dosovského programu, který před lety podle vzorců KM vytvořil pan Hurda. Výsledky odpovídají s minutovou přesnosti ve všech výpočtech.

Škoda, že Johannes současně neznázorňuje i hroty (středy) domů nebo je alespoň neuvádí v tabulce. Ale je výborné, že lze tyto výpočty v něm provádět. Zkusil sis svůj nebo jiný radix, jak se planety posunou příp. i do jiných domů? U mě je toho poměrně dost - Merkur z 2. . do 3. domu, Uran ze 7. do 8. domu. Luna, Saturn a Neptun z 9. do 10. domu ... A vše mi odpovídá lépe. Jak je to u Tebe?

Ten rozdíl (před a za hrotem domu) nemám vyzkoumaný, to je ještě před námi. Zatím mne zaujalo, že v Gauquelinových statistikách vycházeli planety spíše před hroty (tedy do první poloviny domu). Zkoumal profese a postavení příslušné planety v rohových domech. Asi to znáš. Tedy mě trochu napadá hledat obdobu s aplikací a separací při hodnocení aspektů. Tedy jako osudově výraznější poloha před hrotem a již transformující se za hrotem. Ale je to ještě nezralá úvaha.

Jarda

Tady je jeden odkaz:

https://www.sunstar-solutions.com/AOP/esoteric/esoIntro.htm

ZJ: O Gauquelinových statistikách nic nevím – můžeš mě někam odkázat, na co se přišlo, jestli se z toho dá něco obecně použít pro náš případ? Pokud to tedy není tento odkaz https://www.sunstar-solutions.com/AOP/esoteric/esoIntro.htm, protože tady si moc česky nepočtu.

Pro nás oba bych měl návrh :

Slovo „Hrot“ bych používal pro termín hodící se na začátek domu …

Slovo „Střed“ bych používal na střed domu, kde se záležitosti domu projevují nejsilněji.

-----------

Zkusil bych pomalu (spíš pomalinku) formulovat obecné zásady pro výklad ) – doplň, co Tě napadá ….Jhoroskopu podle domů KM (Reg.50) ( 

---------------------------------------------------------------------------

a) Na záležitosti domu působí více energie toho znamení, které většinově pokrývá příslušný dům – tedy nachází se v něm střed domu. To by měl výklad zohlednit …..

b) Prvky v horoskopu mohou být umístěné buď v 1.polovině nebo ve druhé, nebo přímo ve středu domu. Významově působí tyto prvky podobně jako je to u rozběžných a doběžných aspektů. Největší působnost na záležitosti domu mají prvky ve středu domu v orbisu ….

( +- …. ?)

c) …………

… Zkusil jsem to samozřejmě nejdříve na svůj radix a ve čtyřech případech se mi posunuly planety... Výklad jsem si ještě nezkusil, ale Luna bude nyní jako vládce horoskopu (z 9.domu do 10.domu ), což je významná změna …

Dále mě napadlo, jestli by se ten průběh domů nedal nějak matematicky (sinusovkou ?!? fraktálně ?!/ ) vyjádřit. Dům někde začíná, někde vrcholí a někde končí. Nevím ale, co na kterou osu mám nanést – 360° odpovídá 24 hodinám , tedy zobrazím východ všech 12 domů na jednu osu (x) ve stupních či v hodinách, jak zohlednit zeměpisnou šířku narození a roční období – tedy do jaké výšky na ose (y) mám to nakreslit. Ještě o tom podumám.

Ale dělá mi starost poznámka P.Turnovského v rozhovoru s Tebou – a to, že při systémech domů podle K.M. vychází hrot 1.domu již nad obzor a konec domu pod obzor. Ty to přirovnáváš k postupnému východu (či západu) Slunce. …

Zdraví Z.J.

4.9.2007

J.Holeček: Ano tyto závěry jsem po léta vytvářel a jsem rád, že Tě zaujaly. S tou výhradou, že hrot domu je zavedený pojem a proto by jenom vnášelo zmatek začít ho používat pro něco jiného. Hrot je vrcholem vlivu domu - vrcholem sinusovky vlivu, a ta je ohraničena začátkem a koncem domu - které jsou ovšem určeny jinak (a jinde) než je standardně zvykem.

O Gauquelinových statistikách psal před lety v jedné konstelaci P.Turnovský. Jinak lze o nich nalézt spousty odkazů na internetu. Nevím ale, zda i v češtině. V mém Astrolexikonu najdeš Gauquelin jako heslo i s odkazy. Pochopitelně v Astrolexikonu píši i o metodě hrotů domů jako jejich středů a nikoli začátků. Možná by bylo dobré, abych celou naši debatu publikoval v „konferenci“ na Astrolexikonu. Ještě uvidím, ale mohlo by to zajímat i ostatní.

Jarda

ZJ: hrot = střed domu - souhlas.

 

 

Valérie Valdeková

Vážený pane Holečku,na Vašich stránkách nemohu otevřít Retrogradity.Když kliknu na příslušné poličko,sice se objeví nadpis Regrogradity,ale dále nic není,žádný text a navíc i posun (šipky nahoru-dolů nejsou aktivní. Jak na to?Možná jsem neškovná nebo je závada na mém počítači?Děkuji za nápovědu.Valérie Valdeková

admin reaguje:

12. 8. 2007 (12:41)

Na levé straně jsou uvedené jednotlivé zdroje o retrograditě, ty si můžete jednotlivě "rozkliknout". - např. Aubierová, Dreyerová atd. Podobně je vystavěný celý web. Ozvěte se, kdyby Vám to nadále nešlo.

Odpovídáte X

8. 8. 2007 (14:31) O

Jiří Kubík

https://ceskaastrologie.cz

Jen si dovolím podotknout, že překlad rozhovoru s Robertem Handem pochází od Katky Hapalové a překopíroval jste ho z mých stránek. Nic ve zlém, nemám nic proti přejímání textů, ať se informace šíří:o), ale prosím o uvádění zdroje odkud jste přeložený text převzal.

Děkuji

Jiří Kubík

admin reaguje :

8. 8. 2007 (16:14)

Pane Kubík děkuji za info a omlouvám se. Během dneška chybu napravím. Matně jsem si pamatoval, že jsem překlad "stáhl" zveřejněný v nějaké debatě - myslel jsem na Astrolabu... Takže promiňte. Jaroslav Holeček

Odpovídáte X

7. 7. 2007 (21:56) O

Karel

Honzo, pokud jste obětoval astrologii 40 let a přitom Vás nezaujala psychologie, tak to máte blbý. Když tak Vám půjčím rodokaps o Rychlých šípech – tam tu psychologii snad pochopíte.

Odpovídáte X

7. 7. 2007 (20:56) O

Honza

Astrologii jsem obětoval 40 let. Protože mě psychologie nezaujala začal jsem s prognostickou astrologii. Došel jsem k zavěrum, že bych si moch s někym o tom vzajemně vyměnit zkušenosti a ledacos se přiučut.

Jenže,

na celym webu se nenašel nikdo, kdo se timto zajima, natož zda o tom něco vi. Každy ma plnou hubu rad, filosofie, a skutečnost jaksi nikde.

Toť je vše

Mimochodem "Boleslavsky" je dost ubohy!

admin reaguje:

7. 7. 2007 (23:31)

Tak to se mnou budete mít také asi nelehké. Já totiž příčiny osudů (které prognostika časově upřesňuje) nedovedu oddělit od psychologického uspořádání daného člověka. Jinak řečeno jsem zastánce onoho starého výroku "povaha je váš osud". A mimochodem jste se ještě na nic nezeptal, takže se asi nemůžete divit, že Vám nikdo neodpoví. A mám i dojem, že o to ani nestojíte.

Odpovídáte X

7. 7. 2007 (01:10) O

Honza

Aha,...tak to jsem tak kde jsem byl

admin reaguje:

7. 7. 2007 (13:20)

A co jste skutečně čekal? O sobě jste neřekl nic, nedal žádná data, dotaz nijak nekonkretizoval. Znáte základy? Nepíšete o tom. Četl jste z astrologie co? Nevím. Co je nejasného na mé odpovědi? Nepíšete. Co jste ochoten tomu sám obětovat?

Odpovídáte X

6. 7. 2007 (15:48) O

Honza

Ano, souhlasím, ale jak právě toto vyhodnotíme???

admin reaguje:

6. 7. 2007 (18:39)

Ale o tom je celý obor prognostické astrologie. A v případě vyhodnocení radixu zase astrologie natální. Předpokládám, že jste astrologii studoval, takže výklad radixu znáte. A výklady direkcí jsou v principu velmi podobné, planety mají stejné charakteristiky a aspekty také. Vezměte nějakou učebnici, která pojednává i tomto (není jich tak mnoho) a nechte se inspirovat. Dost toho naleznete třeba v Astrologii od Boleslavského (výpočty i výklady direkcí a celou jejich filosofii).

Odpovídáte X

5. 7. 2007 (22:25) O

Honza

Vypočítáme si direkci a pak co s tím???

admin reaguje:

5. 7. 2007 (23:06)

Dotaz je dosti obecný. .. Ale obecně: vypočítaná direkce (ať už sekundární, primární nebo nějaká jiná) je zpravidla vždy vyhledáním aspektu, který "posunutá" planeta (nebo bod) zaujme k nějakému prvku v horoskopu narození. V tomto aspektu působí jako spouštěč nějakých osudových potenciálů. Jaké to jsou závisí na vyhodnocení radixu (horoskopu narození) a na druhu direkce (jaká je to planeta nebo bod a k čemu hledaný aspekt zaujme).

Odpovídáte X

 

 

Zdeněk Juřík

DOPLNĚNÍ k uzlům :

Našel jsem něco na vztah dvou severních uzlů od Johna Townleyho v publikaci Dynamická astrologie. Není toho moc, ale aspoň něco.

Severní uzel a severní uzel :

V tomto spojení jsou dva jedinci přibližně stejného věku nebo v posunu o 19 let od sebe, což vyvolává sklony k podobným názorům, které se projevují podobným přístupem k řešení podobných otázek. Se svými vrstevníky se velmi dobře shodnete a od starších můžete přejímat jejich zkušenosti a poznatky. Tento vztah je z hlediska dlouhodobých záležitostí naprosto nepodstatný. ....

admin reaguje:

6. 5. 2007 (09:17)

Díky za doplnění.

Odpovídáte X

2. 5. 2007 (12:55) O

Drahomíra I.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na pojem co to konkrétně znamená: Oba Severní uzly jsou v trigonech a jeho severní uzel dokonce v konjukci s mým Neptunem-karmická lekce v tomto životě (kladná).Děkuji moc za objasnění

admin reaguje:

2. 5. 2007 (18:48)

Žádný příklad, který bych znal, se mi nevybavuje. Uzly v trigonu by se snad daly chápat jako harmonicky vzájemně nastavené oblasti životních úkolů symbolizovaných domy, ve kterých se uzly u těchto dvou nacházejí.

Neptun na uzlu druhého - K.Konaszewska to popisuje takto: "oboustranný zájem o všeobecně uznávanou hudbu, umění, náboženství, filozofii a zábavu. Může se projevit tendence přijímat bez výhrad, nekriticky a bez důkladné analýzy skutečných hodnot naprosto všechno. Příznivé pro tvůrčí kontakty, bližší i méně intenzivní partnerské vztahy a kontakty mezi lidmi."

Odpovídáte X

1. 5. 2007 (11:48) O

Radim Průša

Hledám význam pojmu TELURIUM.

admin reaguje:

1. 5. 2007 (14:10)

Jde o mechanický přístroj, který se používal ke znázornění pohybu Země kolem Slunce a Měsíce kolem Země.

Přeji hezké odpoledne!

Odpovídáte X

26. 4. 2007 (13:00) O

.

Děkuji za opravu chyby.

Odpovídáte X

26. 4. 2007 (08:33) O

Petr B

Postupně začíná nabíhat webová stránka Rumena Koleva

věnovaná primárním direkcím.

https://www.babylonianastrology.com

admin reaguje:

27. 4. 2007 (07:46)

Velmi dobrý typ! Díky.

Odpovídáte X

24. 4. 2007 (13:48) O

.

https://www.bohuslav.com/clanky.html,

chyba

admin reaguje:

24. 4. 2007 (13:57)

To dělá ta čárka na konci:

https://www.bohuslav.com/clanky.html

takto už to jde.

Odpovídáte X

24. 4. 2007 (13:43) O

vilem

Když nemate čas nechci zdržovat, ale to co jsem Vam psal mam ověřene lety zkoušek , nenapsal jsem Vam však všechno. Tak snad později.

Zdravim