Archiv 2008

 

Czanderle Rudolf

Děkuji ze ochotu. Ano v tom vydání žádné informace nejsou.Jedná se o velmi specifický směr,který staví na sloučení subjketu a objektu a zkoumá lidské nevědomí,jež výrazně ovlivňuje vědomé bytí.Myslím.že jsem nezávisle na znalosti jeho díla přišel ke stejným poznatkům a zkušenostem.

Odpovídáte X

2. 5. 2008 (09:45) O

Jaroslav Holeček

Pokusím se ještě nějaké informace získat jinde. Pochopil jsem to tedy tak, že ve vydané Hlubinné astrologii o autorovi žádné informace nejsou? Podle toho, co píšete soudím, že Vás zajímají astrologická témata spojená s nevědomím. Zdá se že tento model naplňuje i pan Bacher svou diskétností o své osobě.

Odpovídáte X

2. 5. 2008 (09:23) O

Czanderle Rudolf

Zabývám se astrologii ve spojení I tingem,oslovila mě stejná témata jako pana Bachera,zejména problematika II.domu ,dále se zabývám problematikou Lilith,uzavřených domů a retrográdních planet,české vydání Hlubinné astrologie 2007 koresponduje s mými zajmy.Bohužel neumím anglicky a ve vašem lexikonu jsem se chtěl o tomto astrologovi dovědět něco víc.Děkuji za odpověď.

Odpovídáte X

2. 5. 2008 (09:00) O

Jaroslav Holeček

To máte pravdu. Ale Hlubinnou astrologii jsem zatím nepořídil a jinde o autorovi informace zatím nenalézám. Na rozdíl od díla, které je v angličtině celé k dispozici na internetu. Máte-li něco o autorovi, uvítám spolupráci. Můžete napsat i na nový web: https://www.astrolexikon.webnode.cz/

Odpovídáte X

2. 5. 2008 (08:30) O

Czanderle Rudolf

Postrádám ve vašem astrolexikonu základní informace o Elmanu Bacherovi

Odpovídáte X

2. 5. 2008 (07:11) O

Jaroslav Holeček

Pokud Vám ale postačí jen \"výpočet\", jak píšete - bez výkladů, tak není problém, to Vám zašlu. Ozvěte se. Můžete i na nový web: https://www.astrolexikon.webnode.cz/

Odpovídáte X

1. 5. 2008 (21:27) O

Jaroslav Holeček

Děkuji za důvěru, ale já se nezabývám profesně astrologií. Doporučuji Vám, abyste se obrátil na některého z profesních astrologů - zkuste si třeba vybrat tady: https://www.volny.cz/apacific/ nebo zde: https://www.astrology.cz/dbase/astrologist.cgi

Odpovídáte X

 

 

Lubomír Hannig

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o výpočet svého horoskopu 7. 10. 1984. Děkuju. V neděli Zlín 9,30.

Odpovídáte X

25. 3. 2008 (21:55) O

Jaroslav Holeček

Kiw dělal tento překlad z ruštiny. A v angličtině? Prý jsou ty výklady skoro shodné s těmi, které uvádí M.March ve své knize The Only Way to Learn Astrology III. Oskenovaná kdysi i bloumala internetem (necelých 8MB). Ozvěte se mi na e-mail.

Odpovídáte X

25. 3. 2008 (18:56) O

Velerova Edita

Tak to je skoda. Neviete prosim kde by som mphla najst aspon original v anglitcine ?

Odpovídáte X

25. 3. 2008 (13:25) O

Jaroslav Holeček

Nemám asi dobrou zprávu. Autor překladu se mi právě ozval a nejspíše nebude pokračovat. Také mne to mrzí.

Odpovídáte X

25. 3. 2008 (13:07) O

Velerova Edita

Dobry den, mozem sa spytat, ci sa pracuje na dalsom pokracovani vladcov domov v domech ? Ale nechcem nijak naliehat alebo co :) Dakujem

Odpovídáte X

23. 2. 2008 (14:01) O

Jaroslav Holeček

V SF lze nastavit rozdílné orbisy pro Luminary (Světla) a Other (ostatní) a u obou ještě rozlišit orbisy pro aspekty v aplikaci nebo separaci (nebo nerozlišit, zadáme-li stejné hodnoty). Takže standardní nastavení odpovídá tomu, co píšete. Případně si to můžete upravit. Kde narážíte na bezpečnostní kód? Pošlu vám na e-mail obrázek nastavovacího okna.

Odpovídáte X

23. 2. 2008 (13:26) O

Pettesová Ema

Děkuji moc za odpovědi a trpělivost. Ještě bych Vám chtěla poděkovat za odpovědi na Astrolabu co se týče nastavení orbisů v Solar fire. Přes ten bezpečnostní kód se tam dnes nemůžu dostat. Mám s tím nastavením, ale stále problémy. Možná jsem se také špatně vyjádřila. Jde mi především o to, abych měla např. u kvadrátu mezi Venuší a Saturnem orbis 8° a mezi Sluncem a Lunou orbis 10°. V Solar fire je to nastavené o něco méně. Jak u kvadrátů, tak u trinů. No a to mi nejde nějak nastavit.

Ještě jednou děkuji.

Ema

Odpovídáte X

 

 

Jaroslav Holeček

Al Biruni, arabský astrolog uvádí:

\"Via combusta je poslední část Váh a první část Štíra. Tato dvě znamení nejsou příbuzná se Sluncem a Lunou kvůli nejasnosti a smůle s nimi spojovanými, a protože v obou je pád jednoho ze Světel. Také obsahují vazbu na dva škůdce, jeden je v exaltaci (Váhy, Saturn), druhý zde má svůj dům (Štír, Mars).\"

Vlastní zkušenosti s použitím nemám, ale toto doplním do Astrolexikonu.

Odpovídáte X

23. 2. 2008 (12:16) O

Pettersová Ema

Pane Holečku děkuji za odpověď, ale mě by spíš zajímalo proč je tato cesta tak nebezpečná. Z čeho tak astrologové usuzují? Právě, ve Vašm Lexikonu jsem na to narazila.

Děkuji .

Ema

Odpovídáte X

23. 2. 2008 (11:38) O

Jaroslav Holeček

Ale vy píšete o \"spálené cestě\" a ne planetě. Konečně jsem se dovtípil. Je to místo v Zodiaku mezi 15°Vah a 15°Štíra tzv.\"Via combusta\" - spálená (nebezpečná) cesta.. Najdete v Astrolexikonu pod Via combusta.

Odpovídáte X

22. 2. 2008 (19:29) O

Jaroslav Holeček

Planeta je překryta blízkostí Slunce, jakoby se ztrácí její vliv. Oprávněnost tohoto tvrzení starých astrologů je dnes diskutována a mnozí tento pojem ani nepoužívají. A.Baudyš uveřejnil studii, kde se zabývá \"spáleným\" Merkurem: https://astrolot.cz/apraxe/54merkur.html

Je pravda, že právě indická astrologie ale Merkur jako spálenou planetu neuvažuje. Zkoušejte sama a případně napište svoje poznatky!

Odpovídáte X

22. 2. 2008 (18:59) O

Pettersová Ema

Dobrý večer, ráda bych se něco bližšího dověděla o tom co je to ta "SPÁLENÁ CESTA".

Děkuji.

Ema