Zet

 

Chiron aspekty na Slunce

Účinky mohou být podobné Chironu ve Lvu (který je ovládán Sluncem). Aspekty se Sluncem mohou u vás vyvolávat pocit "zvláštnosti“. Často silný pocit, že jste zde za nějakým významným „účelem“ nebo něco podobného. Máte schopnost pomáhat druhým s jejich tvořivostí a vlastním vyjádřením, ale pokud máte tento aspekt, ujistěte se, že nezanedbáváte svůj vlastní talent. Negativně by se mohla vyskytovat zvýšená citlivost ke každé kritice. Učte se kritiku přijímat bez pocitu, že jste napadáni nebo že vás všichni nemají rádi.

 

Chiron aspekty na Měsíc

Neměli jste jako děti pocit, že matka chtěla dělat něco jiného, než se o vás starat? Jeden ze záporných účinků Chirona v aspektu ke Slunci je problém v přijímání kritiky. Naopak s Chironem v aspektu na Měsíc si můžete myslet, že jste kritizovaní, i když to není pravda a potom reagujete na toto pomyslné "napadení". Samozřejmě se také bude vyskytovat tendence pečovat o druhé a pomáhat jim v emocionálním projevu. Dávejte pozor, aby jste je nezadusili svou péčí.

 

Chiron aspekty na Merkur

Pozitivní stránkou této kombinace jsou výraznější schopnost komunikace a učení, ovlivňování mínění druhých. Tyto aspekty mohou být skutečně inspirující. Můžete vnímat, kdy jste komunikovali brilantně a kdy se to nezdařilo. Postřehnete, kdy komunikace správně zasáhla svůj cíl.

 

Chiron a Venuše

Pokuste se prosím získat ve vztahu nějaké potěšení pro sebe, místo neustálého pomáhání partnerovi, jak se má otevřít.  Aspekty Chiron - Venuše mohou vytvářet významného uměleckého učitele, který (jak vždy u Chirona) může učit své studenty vytvářet umění lepší, než by sami mohli vůbec kdy dokázat. Tyto aspekty jsou také dobré na poskytování důležitých finančních rad (Venuše vládne Býku – znamení peněz), zatímco vlastní počínání ve finančních záležitostech je spíše kritickou oblastí. 

 

Chiron  aspekty Jupiter

Napěťové aspekty (kvadratura, opozice a někdy konjunkce) mohou vytvářet osobu, která má všechno odpověď. Jen se jich na něco zeptejte. Problém je to, že sklon ke kampaním je obvykle zástěrkou vlastních vnitřních problémů. Naopak zde může být i celkový nedostatek víry nebo optimismu. Léčbou v obou případech je konfrontovat vnitřní zranění, která jsou skutečným základem vnějšího chování. Velké nebezpečí tohoto postavení je v tom, že se člověk může stát guruem fanynek nebo vizionářskou pijavicí. Lidé s aspekty Chiron – Jupiter mohou také mít schopnost inspirovat jiné více, než dokáží inspirovat sami sebe.  Skutečně dokážou naplnit druhé optimismem a to dokonce i tehdy, když sami jsou v pesimistické a depresivní náladě.