Kefer

1. dům

Horoskop individuální

Krásné tělo, dobrá, přívětivá, zdvořilá povaha, smysl pro umění, značné osobní kouzlo, sklon k přepychu a vyšší společnosti, úspěch u druhého pohlaví a štěstí skrze ně, láska spočívá jen v citu, příznivé pro majetek, dlouhý život, dobré zdraví, mnoho dětí, mnoho přátel, při poškození smyslnost. Vlivy na povolání: při denním zrození v 1. třetině: řemeslník, barvíř, tkadlec, kramář, v aspektu k Merkuru: básník, umělec, k Martu: umělec, herec, pěvec, ale způsob jeho života zaviňuje předčasnou smrt, k Saturnu: kabaretista. Nepříznivě k Luně: nedbalost, nepořádnost, nečistota, hrubost, smyslnost. V ženském horoskopu tělesná slabost, potraty, silná menstruace. K Martu: žárlivost, vášně a zklamání z nich, přetvářka, k Jupiteru při nočním zrození předčasné manželství, k Saturnu (zvláště u muže) smyslnost, erotičnost až perversní. Vlivy znamení zvířetníků: Skopec: střední postava, dosti štíhlá, zdravá barva obličeje, světlehnědé vlasy, modré oči. Povaha rychlá, neklidná, měnivá, přítel druhého pohlaví, sklon k nerozvážnosti. Býk: půvabné tělo, mírně masité, dobrý vzhled, sangvinik, světle hnědé vlasy, dobrá povaha, oblíbenost, váženost u druhého pohlaví. Blíženci: střední postava, hezká, štíhlá, jasný sangvinický vzhled, světle hnědé vlasy, modré oči. Povaha dobrá a mírná, svobodomyslná, laskavá a oblíbená. Rak: malá, dosti masitá postava, kulatý obličej, bledost, světlé vlasy, modré oči. Povaha líbivá, mírná, bezstarostná, nepředvídavá, přítel žen, při poškození drzost a alko-holismus, velmi proměnlivé styky. Lev: dosti vysoká, dobře stavěná postava, kulatý obličej, plné oči, jasné vzezření, světle hnědé až lněné vlasy, povaha ušlechtilá, laskavá, dosti vášnivá, poněkud pyšná a tvrdohlavá. Panna: vysoká, dobře stavěná postava, hnědé vlasy, oválný obličej, sangvinický růžový vzhled, rychlý v řeči, aktivní, přítel hudby a zpěvu, mnoho inspirace, obecně vážený. Váhy: vysoká, půvabná postava, sangvinický vzhled, světle hnědé nebo modré oči. Snadno si získává oblibu a vážnost, jemné společenské chování. Příznivě k Jupiteru: oslňující krása. Štír: dobře stavěná postava, korpulentní, široký obličej, hnědé vlasy, modré nebo šedivé oči. Povaha žárlivá, ve všem přehání, sklon k nízké společnosti, sám sobě škodí nešťastným vystupováním. Při poškození Martem: záliby v nízké, pijanské společnosti a nemravných ženách. Střelec: souměrné tělo, hnědé vlasy, jasný ušlechtilý zevnějšek, dobrá povaha, přítel zábav, sportu a rekreace, velmi oblíbený. Kozoroh: malá postava bledého, chorobného vzhledu, úzkého hubeného obličeje, hnědých nebo tmavých vlasů, modrých očí. Zdvořilý, oblíbený, přítel druhého pohlaví až k vlastní zkáze. Vodnář: půvabná, souměrná postava, trochu korpulentní, jasný vzhled, hnědé, někdy i lněné vlasy, otevřená, ušlechtilá, laskavá povaha, obecně milovaná. Ryby: střední postava, málo tvárná, masitá, zdravý vzhled, světle hnědé vlasy, modré oči, kulatý obličej, povaha dobrá, spravedlivá a vážená.

Horoskop solární

Méně důležité, dle aspektace radixu a soláru. Působí ve smyslu obecných kvalit. Důležité v dětském horoskopu.

Horoskop mundánní

Klidný čas příznivý ženám. Při poškození neřest, bída, zločiny proti ženám a dětem.

 

2. dům

Horoskop individuální

Příznivé pro finance a společenské styky, láska k povolání, smysl pro hmotné okolnosti ve všem, peníze od žen anebo pro ně ztracené, přílišné výdaje na zevní representaci, u ženy přílišné výdaje na kosmetiku a šperky. Při denním zrození pozdní manželství, při nočním povolání v umění nebo uměleckém průmyslu. Příznivě ozářená: finanční úspěch (konjunkce Slunce). V konjunkci s Merkurem: úspěch v obchodě, hlavně s literaturou a uměním. Nepříznivě k Slunci: mnoho peněz se vyplýtvá pro rozkoš a ženy, až k vlastní zkáze, k Luně ztráty skrze ženy i manželku, k Martu: rozmařilost, výstřednosti v peněžních záležitostech, k Jupiteru: „lehce nabyl, lehce pozbyl", totéž k Uranu. Kvadratura k Jupiteru umožňuje majetek, ale po překážkách a v pozdním věku.

Horoskop mundánní

Příznivý či nepříznivý vliv na peněžnictví.

 

 

3.dům

Horoskop individuální

Vkus, jemný intelekt, úspěch v písemnostech, plodný intelekt značné imaginace, idealismus, pomoc bratrů, sklon k cestám, příliš mnoho čte. V aspektu k Merkuru nadání, veselí, dobromyslný vtip, dobré styky, sloh a řeč, konjunkce poškozená Martem, Saturnem nebo Uranem působí sarkasmus a zlomyslný vtip. Příznivě k Uranu: původnost a úspěch v estetické činnosti, nepříznivě k Saturnu: smyslná erotika i perverse (do XI. domu: strach před odporem rodiny a přátel), k Neptunu: nebezpečný sklon k okultismu. V konjunkci s Martem v Kozorohu nebo v Rybách: manžel bude míti pletky s příbuznými svého partnera.

Horoskop mundánní

Zlepšení podmínek dělnictva, při poškození smrt spisovatelů, dopravní nehody.

 

 

4. dům

Horoskop individuální

Láska k domovu, pěkně zařízený byt, sklon k literatuře, umění, vlastenec, úspěch v zahradnictví, květinářství, chovu ptactva, dobré vztahy k otcovskému domu, šťastné stáří, otec bude dlouho živ a oblíbený, při poškození málo styků, ale trvalá láska. Dobře aspektovaná: úspěch v obchodě, neodvislost na konci života.

Horoskop mundánní

Příznivá doba pro zemědělství, při poškození opak.

 

 

5. dům

Horoskop individuální

Velmi silné postavení. Spekulační talent, sklon k zábavám, tanci, druhému pohlaví, krásné, dobře vychované děti, úspěch v divadelnictví a vychovatelství (2. a 3. třetina). Při poškození totéž, ale komplikace, zamilovanost, lehkomyslnost, vypočítavost. V konjunkci k Martu: nespoutaná erotika, nepříznivě k Slunci: mnoho peněz se utratí v rozkoších, k Martu: nepříjemné milostné aféry, příznivě k Luně nebo Jupiteru: úspěch ve spekulaci, výhra v loterii.

Horoskop mundánní

Vzrůst populace, příznivé ženám a dívkám, divadlům a vychovatelství. Při poškození opak, hádky o výchovu hlavně náboženskou, ztráty divadelních koncernů, nerozumná spekulace a veliké ztráty.

 

 

6. dům

Horoskop individuální

Věrný podřízený, dobré pro zdraví, smysl pro ošacení a hostiny, užiteční sluhové. Nesnese mnoho námahy, jinak chronické choroby. Dobrý poměr mezi představeným a zaměstnancem. Při denním zrození pozdní manželství, v ženském horoskopu potrat a nebezpečný porod, zvláště v 1. třetině.

Vliv znamení zvířetníků na choroby.

·         Skopec: bolení hlavy, zánětlivé pochody v ledvinách.

·         Býk: zánět příušnice, záškrt, zánět slizních žláz, vole, otoky a nádory na krku, bolesti v záhlaví, onemocnění orgánů pohlavních a nosu.

·         Blíženci: zkažené šťávy, nečistá krev, hnisavý zánět lůžka, krtičnatost, vodnatelnost, hostec, zánět nervů.

·         Rak: rozšíření žaludku, dávení, vodnatelnost plicní, poruchy žaludku.

·         Lev: choroby míchy a osrdečnice.

·         Panna: nepravidelná činnost střev, průjmy, hlísty, břišní bolesti.

·         Váhy: choroby ledvin, nadýmání, kapavka, krvavá moč.

·         Štír: choroby pohlavní, nedostatečnost měchýře, choroby břišní, ženské (bělotok, výhřez dělohy, choroby vaječníků), křečové žíly.

·         Střelec: dna, vředy na bocích a stehnech.

·         Kozoroh: zánět kolen, dny, otoky, choroby kožní.

·         Vodnář: otoky lýtek, křečové žíly, poruchy srdce.

·         Ryby: dna, hlízy, vředy, ochrnutí, nadýmání, kapavka, choulostivé nohy.

Horoskop solární

V mužském horoskopu tendence ke styku s nízkými ženami, v ženském možnost chorob pohlavních orgánů.

Horoskop mundánní

Příznivá doba pro nižší třídy lidu a námořnictvo, při poškození vzrůst bídy a nemravnosti.

 

7. dům

Horoskop individuální

Nepříliš dobrý vliv (mimo Býka a Váhy), zpožďující manželství. Láska a přátelství jsou osudově důležitý, úspěch v manželství, obchodě, společenství, láska k dětem (mimo Kozoroh a Štíra), krásný a dobrý manžel, bezstarostné stáří. Pozdní manželství při nočním zrození (mimo konjunkci s Jupiterem), krásná, sladká smrt, úspěch ve sporech, pocty a postup. Při poškození skandály, neúspěch v manželství. Konjunkce Slunce: manželka bývá cizinka, Merkur: veřejné postavení související s literaturou a spisovatelstvím (2. a 3. třetina), nepříznivě k Slunci: mnoho výdajů pro ženy a zábavy, k Martu nebo Saturnu: rozluka manželství, k Uranu: pletky s děvčaty a nepříjemnosti z toho. Má-li Venuše uplatniti svůj dobrý vliv, vždy musí býti dobře ozářena.

Horoskop mundánní

Mír, dobrý mezinárodní obchod, svatby ve vznešeném světě. Při poškození skandály, zločiny proti ženám, rozvody, trapné události.

 

8. dům

Horoskop individuální

Prospěch z manželství, závěti, smrti, klidná, šťastná smrt, bohatý manžel nebo společník, zájem o okultismus, manželství s vdovou. Není-li Venuše dobře ozářena, nepřeceňovati. Při poškození smrt nemocí, nepříjemnosti s dědictvím, halucinace, špatný oběh krve, choroby ledvin.

Horoskop solární

Úmrtí přítele nebo v rodině.

Horoskop mundánní

Zisk státní pokladny, výnos daní a dědických poplatků. Při poškození smrt vynikajících žen, umělců, nepříznivé ženám vůbec. Příčina smrti dle znamení.

 

9. dům

Horoskop individuální

Rychlé kombinace, sympatická povaha, cesty pro zábavu, zbožnost, láska k četbě, poesii. Je-li Venuše ve III. třetině, pak se výtečně ožení, při poškození značné požadavky na okolí a oboustranná nechuť.

V konjunkci s Merkurem: krása slohu, talent filologický, v aspektu k Martu: frivolní vtipnost, nepříznivě k Saturnu: smyslnost, možnost perverse.

Horoskop mundánní

Velmi příznivá posice, rozpětí obchodu, mírný a klidný vztah k zahraničí. Nepříznivě opak, vzrůst zločinnosti, skandál v zákonodárných a církevních kruzích.

 

10. dům

Horoskop individuální

Úspěch v životě, postup, čest, pomoc žen, mírumilovnost, taktní vztah k lidem, sňatek pomáhá ve společenském postavení, bezstarostné poměry majetkové, povolání obyčejně má vztah k estetice. Touha po lásce, poměrně malá energie. Při poškození měnivé štěstí. V konjunkci se Sluncem: rychlý postup, s Merkurem: úspěch v obchodech souvisejících s literaturou, vědou, školstvím, uměním. Příznivě k Luně: úspěch jako klenotník, květinář, voňavkář, obchodník módním zbožím. Nepříznivě k Saturnu: smyslná erotika, ano i perverse.

Horoskop solární

Štěstí v povolání, ve vztahu k osobním a společenským poměrům.

Horoskop mundánní

Mnoho obřadů, slavností a svateb ve vysoké společnosti. Nepříznivě: skandály, úmrtí předních žen.

 

11. dům

Horoskop individuální

Mnoho přátel, přízeň žen, splnění nadějí a přání, družnost, dobré manželství, úspěch v dětech. Při poškození žárlivost, stranickost, těžení z druhých, muž vydržovaný ženami.

Horoskop mundánní

Příznivé pro zákonodárství ve prospěch žen, svatby ve vyšších kruzích, klidná práce parlamentu. Poškození přináší trapné záležitosti u členů parlamentu, skandály, neplodné debaty.

 

12. dům

Horoskop individuální

Příznivé, není-li Venuše poškozena (zvláště Saturnem). Mnoho nepřátel, zvláštní city, neobyčejné záliby, skrytá dobročinnost. Při poškození nemravnost, oběť zrady a podvodu, tajné milostné aféry, slepá žárlivost a vášeň, nešťastné manželství, prostituce.

Horoskop solární

Tajné milostné poměry. U dětí předčasné tajné erotické zkušenosti.

Horoskop mundánní

Příznivé pro veřejné ústavy, dobročinné subskripce, dary, odkazy, zvýšení finančních možností. Při poškození skandály, promrhání veřejného jmění, zločinnost proti dětem a ženám.