Saniová

- z hlediska přátelství

 

Venuše v Beranu lehce navazuje přátelství a klidně se skamarádí s Marťanem. A pokud se jí ztratí z dohledu, nedělá z toho tragédii. Tito lidé se snadno zapálí pro přátelské vztahy, chtějí být středem pozornosti a rozhodně ke všemu chtějí říct své slovo. Když je přátelé zklamou, velmi je to nazlobí, ale srdce jim to nezlomí.

 

Lidé s Venuší v Býku budou mít rádi veselí při přátelských posezeních. A to nijak ojedinělých. Lidé s Venuší v Býku se snadno seznamují a baví. Od přátelství však vyžadují více -zejména věrnost a zodpovědný přístup k tomu vztahu. Jedno zklamání a může být konec. Venuše v Býku tak lehce neodpouští.

 

Venuše v Blížencích bude mít patrně na každém prstě deset přátel, ale toho opravdového, kterému by bezmezně věřila, bude hledat mnohem obtížněji. I když nutno podotknout, že tito lidé necítí až tak velkou potřebu mít někoho, na kom by „viseli" a kdo by je dokonale znal. Venuše v Blížencích je společenská a dává přednost početnějším setkáním.

 

Venuše v Raku je ke svým přátelům milá, ale nesmějí být zraněny její city. Na to nikdy nezapomene. Tito lidé mají zpravidla dva tři velmi dobré přátele, od kterých očekávají úplnou věrnost a loajalitu. Další přátelé jsou pro ně „sympatičtí známí", s kterými se rádi pobaví a setkají. Pokud je kdokoliv zklame, pak si může být jist, že znovunalezení důvěry u zraněné Venuše v Raku bude obtížné.

 

Venuše ve Lvu udělá pro své početné přátele cokoliv, ale zato bude žádat obdiv a úctu. Tito lidé mají zpravidla hodně známostí a všechny mohou považovat za přátele. Pokud u nich vidí zájem o jejich vztah, chuť bavit se, chuť být aktivní.

 

Venuše v Panně bere přátelství velmi vážně a chce si být u přátel jistá čestným jednáním. Venuše v Panně nesnáší dokonce ani náznak toho, že byste jí lhali čiji „obešli". Má ráda lidi s bezúhonnou pověstí. Obvykle označuje za „přítele" toho, komu bezmezně důvěřuje.

 

Venuše ve Vahách bude s přáteli trylkovat a bude toužit po harmonii. I když může považovat spoustu lidí za „přátele", jen tak se někomu nesvěří. Lidé s Venuší ve Vahách mají rádi „střední" počet lidí při přátelských setkáních. Tedy nelákaje ani tak posezení ve dvou či dvacetičlenná skupina jako posezení s pěti až osmi přáteli.

 

Venuše ve Štíru si vybírá přátele velmi pozorně a jakmile si jednou někoho vybere za přítele, bude od něho vyžadovat pozornost, věrnost a porozumění za každé situace. Lidé s Venuší ve Štíru se mohou stát chladnými, pokud se jejich přítel za ně otevřeně nepostaví před ostatními. Klidně snesou od přítele kritiku mezi čtyřma očima, ale ne na veřejnosti. Tam musí být přátelé loajální za každou cenu.

 

Venuše ve Střelci se skamarádí i s čertem. Ba co víc, tito lidé umějí mezi sebou spřátelit i anděla s čertem. Lidé s Venuší ve Střelci znají fůru lidí a celá ta „fůra" lidí je zbožňuje. Jsou to totiž lidé veselí, ochotní pomáhat a rozdávat radost.

 

Venuše v Kozorohu může působit až chladně, ale jen proto, že se ostýchá dát najevo příliš velkou náklonnost. Tato Venuše bude mít málo přátel, zato takových, za které by člověk mohl strčit ruku do ohně. A pokud Venuše v Býku by mohla odpustit, pak Venuše v Kozorohu je ještě náročnější, než odpustí tomu, kdo ji zklamal.

 

Venuše ve Vodnáři bude mít stovky přátel, neboť jednou tito lidé zavítají do kynologického klubu, podruhé do divadelního kroužku a všude jsou oblíbení. Netouží však po svazujícím přátelství. I když nemají problém důvěřovat lidem, přece jenom to nepovažují za až tak nezbytné. Lidé s Venuší ve Vodnáři nevyžadují důkazy přátelství ani „pravidelná" setkání s někým, koho znají. Tito lidé vyznávají „volné" přátelství.

 

Venuše v Rybách je sice oblíbená, přizpůsobivá a vcelku veselá, ale občas dovede být pěkně sentimentální a pokud ji v tu chvíli nikdo nechápe, na okamžik se promění v kus ledu. I když se tito lidé dají vcelku rychle usmířit. Venuše v Rybách zbožňuje celý svět a tito lidé si myslí, že mají dost citů a emocí pro mnoho přátel. I když časem si přece jenom vyberou ty, kterým budou více důvěřovat a obdarovávat je až bezmeznou přízní.

 

Astrologie pro každého