Siamská dvojčata

  1. Máša a Dáša Krivošljapovy - 4.1.1950 Moskva, Rusko - tento případ je obzvlášť krutý, protože v Rusku děvčátka sloužila jako pokusní králíci lékařům. Matce řeknou, že děti zemřely a strčí je do výzkumného ústavu. V ústavech tráví většinu života. Umírají 17.4.2003.

  2. Ronnie a Donnie Galyonovi - 28.10.1951, Dayton, Ohio, USA - jako poslední ze siamských dvojčat se ukazovali za peníze. Matka se jich hned po porodu vzdá.Vychovává je otec s přítelkyní. Pořád ještě žijí.

  3. Lori a George Schappellovy - 18.9.1961 Reading, Pennsylvanie, USA - Lori zpívá a George pracuje v nemocniční prádelně. Jsou spojeny hlavami a mají společných 30% mozku.

  4. Abigail a Brittany Henselovy - 7.3.1990 okres Carver, Minnesota, USA - zatím studují, každá má svůj řidičský průkaz. Velmi vzácné spojení - mají dvě hlavy, dvě míchy, dvě páteře, dvě ruce a nohy, od pasu dolů mají orgány společné.

  5. Josefa a Růžena Blažkovy - 20.1.1878 - 30.3.1922. Narodily se v rodině Blažků ve Skrýchově u Opařan. Byly srostlé v krajině pánevní, měly tedy společné orgány močové, řitní a poševní. Do pasu dvě samostatné a cítící bytosti, v oblasti pánevní jeden člověk. Sestry měly oproti jiným případům siamských dvojčat vyvinuty dva páry nohou. Proto mohly celkem normálně chodit, i když jedna měla kratší nohu a musela chodit trochu bokem. Článek o nich: ZDE

 

Informace převzaty z Astrolabu