Archiv 2007

 

 

vilem

Promiňte, ještě jsem Vam zapomněl napsat, jestli si to budete chtit ověřit, že direkce ma orbis - plus, minus dva stupně. Ano to znamena třeba i tři, čtyři roky a proto mě zajimaji ty tranzity.

toť vše.

admin reaguje:

23. 4. 2007 (20:32)

Bohužel se teď k tomu studiu vládců času nedostanu, mám rozpracované jiné záležitosti. Správnější odkaz by byl tento: https://www.bohuslav.com/clanky.html,

zde jsou uvedeny všechna pokračování onoho článku o tomto tématu.

Je mi jasné, že direkce mají orbis působnosti stejně jako všechny jiné aspekty (v radixu, tranzitech, soláru atd) - jde-li vám ale o určování přesného času (dne) uskutečnění direkce, tak bude nutné pracovat nějak jinak. V rámci orbisu se jistě začne téma připravované přesné direkce objevovat např. ve snech, v ovlivňování duševního stavu apod., ale jde o to, kdy se možná událost uplatní, ne?

Odpovídáte

 

23. 4. 2007 (14:56)  

vilem

Ve Vaši odpovědi pišete "Takový výzkum mě zajímá a můžeme zkusit (pokud čas dovolí) na něm i spolupracovat." Tak ještě skusim se Vas na něco zeptat a to sice, jaky mate Vy nazor na ony vladce. Ja jsem si přečet Vami nabizene stanky p. Bohuslava a nabyk jsem dojmu, že to maji jaksi zpletene dohromady.

O co jde, ja chapu vladce jako vladce udalosti to je signifikatora sek. direkce. Jak pise Boleslavsky v knižce ASTROLOGIE na sraně 51 - Direkce uskutečněni je vždy pro jistou planetu jen tehdy, je-li ptavě v aspektu s jinou planetou, ktera se současně nachazi v jejim zviřetnikovem domě. - Je jejim vladcem. Když jsem si to ověřoval, přišel jsem na to, že stejně jako u zviřetniku pusobi toto pravidlo i u vladcu domu, ovšem s tim, že vždy vyvolava vliv domu, kteremu vladne. (po dalšim pachtěni jsem přišel na to, že vlastně REGENT je sice vladce, ale vladce domu).

Samozřejmě spousta direkci tim vytřidime, ale ruku na srdce, kolik udalosti v životě je.

Jestli si najdete čas a prověřite si to, byl bych rad, kdybyjste mi dal vědět k čemu jste dospěl Vy.

Děkuji s pozdravem

Odpovídáte

 

22. 4. 2007 (18:30)  

vilem

Děkuji Vam za namět, mam zase nad čim přemyšlet.

Přeji uspěch v dalši Vaši praci.

Odpovídáte

 

22. 4. 2007 (14:29)  

vilem

Tak nejprv s tim samizdatem, nadpis je "Direkce" pod tim se piše"vrchol astrologicke progbozy" "dle ruznych astrologickych pramenu sestavil" "Unu Maigranda" no a pak už nasleduje přesně to co psal pan Sladeček. Pan Sladeček je už starši pan, proto se o jeho podnikatelske aktivity nezajimam.

Co se tyče astrologickeho směru, tak s tim jsem před třiceti roky praštil a začal jsem sam na svem pisečku. Symbolicke direkce jsem zvladl, dalo by se řict dobře a teť bych rad ty sekunderni, ale nemohu se jaksi hnout z mista. Vyložit direkci co se stane mi jakž tak jde ale ty tranzity a jejich uvolňovani direkce mi davaji zabrat. Proto hledam pomoct.

Co se tyče primernich direkci mam zato že kdysi se tak jmenovaly synbolicke a po nahlednuti na ně mi celkem nic neřikaly, proto jsem je vypustil. Aspoň mi v udalostech pro přezkoumani sekundernich a synbolickych žadne udalosti nenadbyvaji, takže mi nechybi.

Tak jak mi radite sekunderni direkce vzit uzavřeni přesneho aspektu to nesedi, to jsem už probral. Je vtom neco jineho, ale nevim co.

Nenapada Vas nic?

Hezky den

 

admin reaguje:

22. 4. 2007 (17:22)

S tím samizdatem mě to zajímalo, protože když jsem si překládal významy stálic od různých autorů, tak jsem si povšiml, že doslovně stejné texty uvádí pan Sládeček ve své knize Stálice v astrologii. Jenom ty původní autory zde neuvádí. Ale nic, to je jeho věc.

Sekundární direkce se vcelku osvědčují, i když nejvýrazněji lunární a solární. Museli bychom možná jít do konkrétních příkladů. Ale bude podle všeho nutné individualizovat výsledky podle radixu, podobně jako u tranzitů. Jste-li ale důsledný a chcete předvídat víceméně přesně čas, tak tam je vskutku co ještě hledat. Myslím si, že jen tranzity to nevyřeší. Spíše mám v hlavě někdy se pustit do práce s kvalitou časových období podle metod vládců času (https://www.bohuslav.com/clanek08.html) nebo podobné metody z indické astrologie. Takový výzkum mě zajímá a můžeme zkusit (pokud čas dovolí) na něm i spolupracovat.

Primární direkce mají ještě jednu metodu, kterou jsem nemohl odzkoušet a uvádím ji v Astrolexikonu (podle K.Minaříka). Není obsažena v astro programech – škoda. A tak nelze vyloučit, že třeba právě ona může být funkční.

 

Odpovídáte

 

21. 4. 2007 (23:15)  

vilem

Děkuji za ochotu, ale Slkadečkove"Direkce v astrologii" mam a zcela se zhoduji, teda doslova se zhoduji se samizdatovym vydani, ktere mi kolega opsal asi v sedumdesatych rokach. Vlastně skoro, protože panu Sladečkovi na strance 128 vypadlo kus textu.

Jde mi o sekunderni direkce, ktere nemam propracovane ko konce a tak se chytam stebla. Něco bych už o nich věděl, ale nejdou mi určovat dny udalosti. Nevim zda se to určit vubec da, protože u synbolickych direkci to jde, tak nevim.

To je asi ten směr po kterem pidim. Nevite o nich něco vic - teda sekundernich direkcich.

Diky za ochotu a snahu pomoct.

admin reaguje:

22. 4. 2007 (00:04)

No já vidím spíše problém v těch symbolických (nebo primárních). Sekundární direkce jsou metodicky jasné a když je přesný program, tak jsou výsledky (na rozdíl od primárních) vždy shodné.

Určení přesného dne události nebo děje je jistě snem každého astrologa. Takže Vám přeji úspěch. A chcete-li zkusit neposlouchat, co tvrdí jiní, tak zkuste u sekundárních direkcí vzít jako rozhodující okamžik ne začátek orbisu aspektu, ale až uzavření přesného aspektu.

Co se týče výkladu nehledal bych nějakou odlišnost od výkladů k direkcím primárním. Nejste-li ovšem astrolog humanistického směru, ti tvrdí, že působí spíše na vnitřní stavy. Já ale nedovedu vnitřní svět od vnějších události takto oddělit a tak tomuto rozdělení nefandím.

Jak to myslíte s tím samizdatem? Ten byl od jakého autora?

 

Odpovídáte

 

21. 4. 2007 (17:32)  

vilem

Asi jsem se špatně vyjadřil, nejde mi o vypočty ale vyklad direkci.

admin reaguje:

21. 4. 2007 (19:00)

Toho v českém jazyce skutečně mnoho nenajdete. Vladimír Sládeček vydal Direkce v astrologii (Komers 2002), direkce vykládá m.Boleslavský ve Vědecké astrologii (2 vyd. Schneider Brno) a jinak mě nic nenapadá. K.Minařík také napsal výklady direkcí, ty ale Canopus nakonec nevydal. V angličtině toho najdete určitě více. Chcete-li napište o jakou direkci se Vám konkrétně jedná a něco najdeme.

Odpovídáte

 

21. 4. 2007 (14:45)  

vilem

Dobry den,

jde mi o technicky vyklad direkci, abych ho mohl porovnat se svym.

20. 4. 2007 (15:24)  

vilem

Co se tyše prognoz, byly mi doporučene tyto stranky, ale ja jaksi tu nic nemohu najit, mužete mi pomoct?

admin reaguje:

20. 4. 2007 (15:51)

Váš dotaz je dost obecný, takže nevím, zda Vám jde o prognostické metody nebo vyhotovené prognózy. O prognostických metodám něco naleznete v sekci Témata - prognostika nebo pod jednotlivými hesly (např. direkce). Vyhotovené prognózy (obecné předpovědi) zde nehledejte - nejsou tady.

Odpovídáte

 

6. 4. 2007 (17:02)  

Zdeněk Juřík

Pane Holeček, zdravím - a hledám slovo KOMPOZIT. zatím není, nebo blbě hledám? Díky za zprávu Zd.Juřík

admin reaguje:

6. 4. 2007 (17:32)

Je zde krátké heslo "horoskop kompozitní" (odkaz z composite). Ano - "kompozit" by bylo dobré doplnit. Díky za upozornění.

Odpovídáte

 

20. 3. 2007 (12:46)  

MARTIN M.

Nevím,moc se mi do toho nechce. Ti co mají vztah k nauce Kv.Minaříka, zajimaji se o astrologii a chtejí se na to podívat tak ve vykladu symbolu najdou urcite potvrzení. Jen jsem chtel podotknout,ze tento typ vykladu sabianskych symbolu pravdepodobne odpovida...

Prima stranky

Hezky den

Odpovídáte

 

19. 3. 2007 (12:46)  

MARTIN M.

Dobry den, mate clanky s odkazy na nauku Kv. Minaříka. Koukal jsem do knihy o sabianskych symbolech - Rudhyar a podival se na 12 stupen Raka kde ma Kv.Minarik Draci hlavu a rekl jsem si, cituji: "Ty jo!"

Obzvlaste poznamka o pravdepodobne zamene tibetanky za cinanku je vice nez pripadna. Myslim, že by stalo za to dat cely tento text i s drobnym vysvetlenim na vasi hlavni stranku jako jeden z odkazu k nahlednuti. Navic finalni dispozitor Mars a jine odpovidajici sabianske stupne např: Luna - 12st.Vahy - "hornici" - tedy sestup do hmoty/tela -nohou/ + namahava prace....rozhodne zajimave pro "priznivce" Kvetoslava Minarika, zdravim

admin reaguje:

19. 3. 2007 (17:53)

Nevlastním Rudhyarovu knihu, ze sabiány nepracuji. Máte-li nějaké zajímavé poznatky ve smyslu, jak naznačujete, můžete zkusit napsat článek na toto téma a můžeme ho třeba zveřejnit. Mě svým zájmem o Květoslava M. jste rozhodně potěšil.

Odpovídáte

 

16. 3. 2007 (22:41)  

Pavel Kastl

Skutočne vynikajúca stránka, roky robím vlastnú databázu a viem aká je to drina. Uvažujete o RSS čítačke? Určite by ju privítalo množstvo ľudí. Ďakujem.

admin reaguje:

16. 3. 2007 (22:55)

Tak o RSS jsem zatím neuvažoval, zatím ani nevím jak na to. Ale malého červíčka jste mi do hlavy dal, abych se tím zabýval. Děkuji za příspěvek a za hodnocení.

 

Odpovídáte

 

11. 2. 2007 (16:40)  

admin

Vaše ocenění mě opravdu potěšilo.

Odpovídáte

 

10. 2. 2007 (23:52)  

Dagmar Čapková

https://astrologie.mysteria.cz

Delší dobu jsem zde nebyla a opravdu smekám, protože tolik usilovné práce se málokdy vidí.

Spousta informací, jejichž nalezení, zkompletování, úprava muselo stát spoustu času a práce - díky - je to úžasné.

Moc zdravím a gratuluji k tak pěkným stránkám. D.

 

Vlasta Filipova

Zdroj:

"Die Bedeutung der Fixsterne" od Reinhold Ebertin y Georg Hoffmann, doplneno tematy z Hans Baumgartner.

Ziji v jizni Americe ... je zde 19.45. hod.

Dekuji.

 

 

admin reaguje:

14. 1. 2007 (10:24)

Ano, tak žijete dost daleko. Nechcete napsat něco o astrologii ve Vašich končinách nebo o své praxi? Určitě by to bylo zajímavé. Zdroj, který uvádíte: Hans Baumgartner - neznám. Bylo by možné na ukázku něco přiložit? Pokud nemáte k dispozici knihu od Bernadette Brady, mám něco v elektronické verzi od ní (je to myslím výtah z programu Solar Fire), mohl bych poslat na Váš e-mail. Moje mailová adresa je v kontaktu, ale proč ji ještě nenapsat: jaroslav.holecek@seznam.cz

 

Odpovídáte

 

14. 1. 2007 (01:33)  

Vlasta Filipova

Pracuji jako astrolozka a astrologii spojuji s terapii s kristalovymi misami, regresemi ...

admin reaguje:

14. 1. 2007 (01:39)

Dík za info. Takže by se shoda dala hledat, že? Nevím v jakém žijete časovém pásmu - tady už je půl druhé ráno a tak mi nezbývá než skončit. Doplníte-li ještě něco, budu rád. Ale zareaguji až zítra.

Odpovídáte

 

14. 1. 2007 (01:01)  

Vlasta Filipova

Ano, mam osobni zkusenost s touto hvezdou. Pozice slunce v men radixu je 12 stupnu 01minuta Stira.

Je pro me dulezite vedet, ze mam s vami shodne zdroje informaci. Ziji mimo CR .

admin reaguje:

14. 1. 2007 (01:12)

Robson, Ebertin, Brady ... hlavní zdroje. Ale jak jste ztotožněna s tím, co píši (již jsem zveřejnil). Nalézáte se v těch popisech? Konjunkci se Sluncem máte celkem přesnou. Budu rád sdělíte-li mi vlastní dojmy a poznatky.

Odpovídáte

 

14. 1. 2007 (00:15)  

Vlasta Filipova

Dekuji moc a tesim se na informaci.

 

admin reaguje:

14. 1. 2007 (00:36)

Acrux je doplněný, získám-li další informace, tak později doplním. Máte osobní zkušenosti s touto hvězdou?

Odpovídáte

 

13. 1. 2007 (21:08)  

Vlasta Filipova

ACRU

Admin reaguje:

14. 1. 2007 (00:07)

Poznámka stručná, ale snad jasná. Doplním.

Odpovídáte

 

12. 1. 2007 (23:53)  

Šimon

Hezký den, můžete mi prosím objasnit slovo "siderální"? Děkuji, Šimon

admin reaguje:

13. 1. 2007 (00:49)

Siderální nebo siderický znamená doslova hvězdný, související s hvězdami. Záleží v jaké souvislosti jste na tento pojem narazil. Například u zvěrokruhu označuje zvěrokruh, který se neodvozuje od jarního bodu rovnodennosti, ale od hvězd - stálic. Pak ovšem záleží, na jakých opěrných bodech ho zakotvíme. Z toho ona rozdílná určení ajanámši v indické astrologii.